Avagy, mitƑl nem lesz rĂ©szeges a pogid?

😏 A pogĂĄcsa eldƑlĂ©sĂ©nek egyik oka az, hogy a tĂ©szta vastagsĂĄgĂĄhoz kĂ©pest kis ĂĄtmĂ©rƑjƱ kiszĂșrĂłt hasznĂĄlsz, emiatt pedig a pihentetĂ©s utĂĄn a sĂșlypontja ĂĄtkerĂŒl, Ă©s a sĂŒtĂ©skor kihasal.

😏 A mĂĄsik gond maga az Ă©lesztƑ mennyisĂ©ge szokott lenni. A tĂșl sok Ă©lesztƑtƑl szintĂ©n megemelkedik a pogĂĄcsa, Ă©s bĂĄr lehet, hogy nem volt vastag a tĂ©szta, mĂ©gis kifekszik a sĂŒti, mert sĂŒtĂ©skor hatalmasra emelkedik.

😏 A harmadik, hogy nem vĂ©gzed el az egyik legfontosabb mƱveletet, vagyis a pogĂĄcsĂĄt kiszĂșrĂĄs utĂĄn nem görgeted meg a kezed Ă©lei között. Ez a mƱvelet ugyanis nem csak arra szolgĂĄl, hogy a tĂ©szta magasabb legyen, hanem arra is, hogy az oldala, ami a kiszĂșrĂłtĂłl összenyomĂłdik, fellazuljon, Ă©s utĂĄna egyformĂĄn tudjon pihentetĂ©s Ă©s sĂŒtĂ©s alatt emelkedni minden pontjĂĄn.

😏 Az is fontos, hogy a kiszĂșrĂłt mindig lisztezd meg, Ă©s Ășgy dolgozz vele, mert Ășgy nem nyomod össze a pogĂĄcsĂĄt annyira, hogy összeragadjon a szĂ©le.

😏 ÁltalĂĄban a hajtogatott pogĂĄcsĂĄk közĂŒl azok is eldƑlnek, amelyeket a hajtogatĂĄs szĂ©lĂ©nĂ©l szĂșrsz ki, ugyanis ott a rĂ©tegek Ă­vesen helyezkednek el egymĂĄson, Ă©s sĂŒtĂ©skor Ășgy nyĂ­lnak el egymĂĄstĂłl, mint a lefektetett könyv lapjai.
Általåban a hajtogatott tésztåk széleit pont ezért le is szoktuk vågni, és csak utåna dolgozunk vele.

Hogy hogyan kell a pogĂĄcsĂĄt hajtogatni, azt pedig itt tudod elolvasni:
https://www.tanuljsutni.hu/osszeallitas-hajtogatas
Tanuljunk egyĂŒtt sĂŒtni!
Cukormåzas ölelés neked!
– Meli❀ –